Od 1969 Polska Szkoła im. Henryka Sienkiewicza przyciąga Uczniów w swoje podwoje, ucząc języka polskiego, historii i geografii Polski, krzewiąc polską kulturę i tradycje. Prowadzimy również lekcje religii, przygotowując Uczniów do I Komunii i Bierzmowania.

Dbamy, aby nasza szkoła nie tylko uczyła, ale również bawiła, dlatego wiedzę o Polsce staramy się przekazywać nie tylko poprzez lekcje, ale również w postaci imprez szkolnych. Pasowanie na Ucznia, Zabawa Andrzejkowa, Jasełka, koncerty, konkursy i apele okolicznościowe, wycieczki i pikniki sprawdzają się znakomicie, jako dodatkowa forma nauki.

Dzięki temu, szkoła nasza jest nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również miejscem nawiązywania nowych przyjaźni, które później trwają przez lata.

Wielu Uczniów naszej szkoły przystępuje do egzaminu certyfikatowego, poświadczającego znajomość języka polskiego jako obcego.  Nasza szkoła posiada również akredytację stanową Illinois Board of Education, co umożliwia Uczniom uzyskiwanie kredytów na uczelniach amerykańskich.

Nasi Absolwenci, wzbogaceni o swoje polskie korzenie, stają się wspaniałymi obywatelami amerykańskimi i przynoszą nam jako szkole wielką radość i dumę.

 

Dyrektor szkoły

mgr Ilona Sobiech

O SZKOLE